Medicinálna pedikúra

Medicinálna pedikúra – prístrojová je určená pre všetkých, ktorí chcú mať krajšie a zdravšie nohy, ale najmä ju môžeme odporučiť diabetikom.

Prístroj na suchú pedikúru je vysokootáčkový mikromotor s nástavcami rotačných frézok veľmi podobných stomatologickým frézkam s odsávaním. Oproti klasickej mokrej pedikúre na začiatku ošetrenia nerobíme dlhodobý kúpeľ nôh. Pri prístrojovom ošetrení by dlhodobo namáčaná koža bola prekážkou pri brúsení.
Medicinálna pedikúra je maximálne šetrná, nekrvavá. Obrusovanie kože môžeme prirovnať  k prirodzenému fyziologickému spôsobu odstraňovania zrohovatelej kože, preto proces brúsenia kože spomaľuje jej nadmerný rast a tak zabraňuje vytváraniu otlakov.
Pri prístrojovej medicinálnej pedikúre sa kladie veľký dôraz na ošetrenie nechtov. Špeciálnymi frézkami sa vyčistí nechtový val každého nechtu a prípadne sa obrúsi zarastajúca časť nechtu. Následne sa šetrne zbrúsi kožtička v okolí nechtu, prípadne ju jemne posunieme a tým zväčšíme plochu nechtu. Nakoniec necht skrátime na požadovanú dĺžku brúskou na to určenou.

Pri medicinálnej pedikúre sa nebolestným spôsobom dá odstrániť kurie oko, otlak.

Na záver medicinálnej pedikúry Vaše nohy ošetrím kvalitnym krémom